Eerder mocht L’amer au bords des lèvres al meedoen aan de studentencompetitie van Film Fest Gent en de Nationale Competitie van het Kortfilmfestival, en nu maakt de kortfilm ook deel uit van de Next Generation op Brussels Short Film Festival. Bovendien wordt de film ook vertoond op Afrika Filmfestival dit weekend.
L’amer au bord des lèvres, de bachelor film van Sanae Khamlichi voor LUCA School of Arts, volgt de 33-jarige Israe op de dag van haar gearrangeerde huwelijk. Israe wordt geconfronteerd met de dunne lijn tussen vrije wil en sociale druk, maar ook tussen overtuigingen, enthousiasme en angst.
De hoofdrollen worden vertolkt door Bouchra Lamsyeh (Bâtard), Israe Bensbaho en Rabiha El Khamlichi. Khamlichi werd geïnspireerd door haar oma’s eigen gearrangeerd huwelijk. Zij huwde met een man die ze slechts één dag kende, en bleven 50 jaar lang getrouwd.
De film maakt deel uit van Diaspora in Focus: Belgian Shorts 1, en wordt vertoond op 22 april om 19u30. In deze competitie met Belgische kortfilms wordt Afro-Belgisch talent gevierd en biedt het AFF een platform aan jonge Belgische filmmakers met Afrikaanse roots. De jury zal de winnaar bekendmaken op de Award Avond op 5 mei en zal een prijs van €500 ontvangen, geschonken door het Africamuseum.
Daarnaast maakt L’amer au bord des lèvres ook deel uit van de Next Generation Competitie op BSFF, een selectie studentenfilms uit binnen- en buitenland. De vertoningen zijn op 28 april om 16u en 2 mei om 22u.
Tickets voor de vertoning op Afrika Filmfestival vind je hier en voor de vertoningen op Brussels Short Film Festival kan je hier terecht.