Van 17 tot en met 20 januari loopt in de zalen van de Sphinx in Gent (St.-Michielshelling 3) het eerste Pinx-festival, een festival volledig gewijd aan holebifilms. En daar zit ook een Belgische film bij, ’Hors Les Murs’ van David Lambert, een film die vorig jaar geselecteerd werd voor het Festival van Cannes en daar de Prix Rail d’Or in de wacht sleepte.
Er staan een tiental titels op het programma, waaronder internationaal gereputeerde films als de Franse documentaire ’Les Invisibles’ en de Frans-Iraanse film ’Circumstance’. En ’Keep the Lights On’, een film waarmee de Amerikaanse regisseur Ira Sachs vorig jaar in de prijzen viel. Maar wij hebben vooral oog voor de Belgische bijdragen. Zo is er ook een vertoning van ’Kus me Zachtjes’, de film van Anthony Schatteman die op het Internationaal Kortfilmfestival van Leuven recent nog de Humo Award won. Marc Van Eeghem speelt er een charmezanger in, die zijn zoon ervan verdenkt dat hij voor de jongens is. En we kijken natuurlijk ook uit naar’Hors Les Murs’, de film van David Lambert die zondagavond om 20 uur in de Sphinx wordt vertoond. De film wordt door de regisseur persoonlijk ingeleid.
Dit is zo ongeveer waarover de film gaat :
Paulo wordt wakker met een stevige kater en met Illir, de barman van de vorige avond. “Hors les Murs” vertelt het liefdesverhaal van een pianist en een Albanese immigrant. Halsoverkop verlaat Paulo zijn vriendin en trekt in bij Illir, ondanks diens terughoudendheid. Paulo belooft hem eeuwig lief te hebben, maar de aanvankelijk passionele relatie maakt al snel plaats voor wanhoop wanneer Illir plots de stad verlaat en niet meer terugkomt. Paolo moet alleen verder en probeert langzaam zijn leven opnieuw op te bouwen.
We hadden hier al eerder op Cinevox uitgebreid aandacht voor het razend enthousiaste onthaal van de film in Cannes. Klik hier om dat nog eens te bekijken
Welke films voor het overige precies wanneer worden getoond tijdens Pinx in de Sphinx kunt u bekijken op de site van de Sphinx