Nadat Oscar-genomineerd regisseur Felix van Groeningen (The Broken Circle Breakdown, Beautiful Boy, De Acht Bergen) en zijn vrouw, actrice Charlotte Vandermeersch (Belgica, De premier, Dagen zonder lief) op relationeel vlak door een uitdagende periode gingen, vonden zij elkaar terug tijdens de opnames van hun film Le otto montagne in 2022. Vervolgens schreven ze samen met Anne Paulicevich het scenario van Let Love In, de gloednieuwe film van Van Groeningen, met Vandermeersch en Luca Marinelli (De Acht Bergen, Mussolini: Son of the Century) in de hoofdrollen. De opnames vinden momenteel plaats in België, met als hoofdlocatie het voormalige huis van de regisseur en zijn vrouw.

© Christophe Demuynck
Let Love In vertelt het woelige verhaal van een koppel dat een lang verzwegen affaire probeert te overleven. Als oude demonen worden aangekeken, blijkt wat onoverkomelijk leek, alsnog een nieuwe kans op liefde en intimiteit. Wat betekent het wérkelijk om geliefden te zijn.
Felix van Groeningen regisseerde eerder o.a. De Helaasheid der Dingen en The Broken Circle Breakdown. Daarnaast regisseerde hij het veelgeprezen Beautiful Boy, met Timothée Chalamet en Steve Carell in de hoofdrollen, en won hij de Juryprijs op het Filmfestival van Cannes voor zijn epos Le Otto Montagne.
Let Love In is een Belgisch-Italiaanse coproductie van Menuetto, Rufus en OUR Films, in samenwerking met MUBI en The Match Factory. Andere partners zijn het Vlaams Audiovisueel Fonds (VAF), de Belgische tax shelter (in samenwerking met BNP Paribas Fortis Film Finance and Casa Kafka Pictures), Kinepolis Film Distribution (KFD), Proximus en VRT. Producenten zijn Hans Everaert, Felix van Groeningen, Charlotte Vandermeersch, Mario Gianani, Lorenzo Mieli en Lorenzo Gangarossa.
Kinepolis Film Distribution (KFD) brengt de film op 21 oktober 2026 uit in de Belgische bioscopen.