Ontdek de ANIMA 2023 Awards!

Het Anima Festival in Flagey is weer voorbij na 10 overweldigende dagen met volle zalen, meer dan 40 uitverkochte filmvertoningen, intense ontmoetingen met de makers en tal van geslaagde evenementen zoals de Drink & Draw, de Fiesta Española, de Queer Night of Animeernacht. De opkomst lijkt minstens even goed als in het recordjaar 2020, met alleen al in Flagey bijna 30.000 toeschouwers. Vanaf 27 februari spreekt Anima ook een nieuw virtueel publiek aan en biedt het 1 maand lang een online aanbod aan op het platform Sooner dat in heel België beschikbaar is. Kortom, een geslaagde editie, vol positieve energie en met een hernieuwd publiek!

INTERNATIONAL FEATURE FILM COMPETITION
Jury
CYRIL PEDROSA (France)
MARLYN SPAAIJ (The Netherlands)
MATS GRORUD (Norway)
AWARD FOR BEST ANIMATED FEATURE

BLIND WILLOW, SLEEPING WOMAN
(Saules aveugles, femme endormie)

by Pierre Földes

AUDIENCE AWARD FOR BEST ANIMATED FEATURE

NO DOGS OR ITALIANS ALLOWED
(Interdit aux chiens et aux Italiens)

by Alain Ughetto

INTERNATIONAL FEATURE FILM FOR CHILDREN COMPETITION
Jury
KARINE MIRALLES (France)
CARLO VOGELE (Luxembourg)
BRITT RAES (Belgium)
AWARD FOR BEST ANIMATED FEATURE FOR CHILDREN

OINK
(Knor)

by Mascha Halberstad

AUDIENCE AWARD FOR BEST ANIMATED FEATURE FOR CHILDREN

OINK
(Knor)

by Mascha Halberstad

INTERNATIONAL SHORT FILM COMPETITION
Jury
YIORGOS TSANGARIS (Cyprus)
PABLO PICO (France)
GAËLLE GRISARD (Belgium)
GRAND PRIX ANIMA 2023 FOR BEST INTERNATIONAL SHORT FILM
provided by the Brussels-Capital Region (2.500 €)

LETTER TO A PIG

by Tal Kantor

BEST STUDENT SHORT FILM

FEUX

by Mohammad Babakoohi

SPECIAL JURY AWARD

IT’S NICE IN HERE

by Robert-Jonathan Koeyers

AUDIENCE AWARD FOR BEST SHORT FILM

ICE MERCHANTS

by João Gonzalez

ANIMATED NIGHT AUDIENCE AWARD FOR BEST SHORT FILM

LA QUÊTE DE L’HUMAIN

by Mélina Ienco, Lucie Juric, Caroline Leibel,
Faustine Merle & Claire Pellet

INTERNATIONAL SHORT FILM FOR CHILDREN COMPETITION
Jury
KARINE MIRALLES (France)
CARLO VOGELE (Luxembourg)
BRITT RAES (Belgium)
AWARD FOR BEST SHORT FILM FOR CHILDREN

FUNNY BIRDS
(Drôles d’oiseaux)

by Charlie Belin

SPECIAL JURY MENTION

LA REINE DES RENARDS

by Marina Rosset

AUDIENCE AWARD FOR BEST SHORT FILM FOR CHILDREN

FUNNY BIRDS
(Drôles d’oiseaux)

by Charlie Belin

NATIONAL SHORT FILM COMPETITION
Jury
LAURA ALMANTAITE (Lithuania)
JEAN-FRANÇOIS BIGOT (France)
PASCALE HECQUET (Belgium)
AWARD FOR BEST BELGIAN SHORT FILM
provided by Sabam for Culture (2.500 €)
& acquisition of the broadcasting rights by Canvas

CE QUI BOUGE EST VIVANT

by Noémie Marsily

GRAND PRIX FOR BEST SHORT FILM
OF THE FÉDÉRATION WALLONIE-BRUXELLES

provided by the Fédération Wallonie-Bruxelles (2.500 €)

PINA

by Jérémy Depuydt & Giuseppe Accardo

AUTHOR AWARD
provided by the SACD (2.500 €)

SIBERIADE

by Nado Poton

AWARD FOR BEST STUDENT SHORT FILM
provided by Amplo (1.000 €)

PASSAGERS

by Célia Hardy

INTERNATIONAL VR SHORT FILM COMPETITION
Jury
MARIANA CADENAS (Belgium)
JAN HAMEEUW (Belgium)
AN OOST (Belgium)
BEST VR SHORT FILM

MARCO & POLO GO ROUND

by Benjamin Steiger-Levine

AUDIENCE AWARD FOR BEST VR SHORT FILM

SWARM

by Maarten Isaäk de Heer

Save The Date: Anima 2023 vindt plaats van 23 februari t.e.m. 3 maart. Alle info vind je op www.animafestival.be

 

Check Also

« Histoires d’Amérique: Food, Family and Philosophy »

La Quinzaine des Cinéastes rendait hommage cette année à Chantal Akerman, avec la projection de …